Terug naar de beginpagina

Hoofdpagina
vorig jaar
Deelnemers EUROSPOOR 2004
Foto's Eurospoor '04
dit jaar
Tour
Fotogalerie & Video
Laatste nieuws
Eurospoor-Express
Aktie aktie
Links
Vraag & Aanbod
Items for sale
Lokale modelspoorbeurzen
Info/e-mail
Deelnemersinfo
Laatste nieuwsLaatste nieuws

Terugblik op EUROSPOOR2011


7 De 19e editie van Eurospoor in de Jaarbeurs te Utrecht zit er weer op. Na een jaar hard doorwerken viel het plaatje weer op zijn plek. Bedankt dat u weer naar Utrecht gekomen bent. Wij hebben het gevoel dat wij een grote schare vaste bezoekers hebben die Eurospoor al een jaar van tevoren in de agenda prikken. Dit blijkt wel uit de enquêtes die u invult. Vaak staat er de opmerking "kom elk jaar" of iets dergelijks.

Toch is niet iedereen gekomen daar het bezoekersaantal dit jaar ca.2000 lager lag (bezoekersaantal 2011: 17.000) en dat is best een grote stap achterwaarts. Desondanks zijn wij blij dat wij toch weer een prachtig evenement hebben kunnen neerzetten met ca. 50 binnen- en buitenlandse modelbanen.

1 2

Uit uw enquêtes blijkt dat er ook vraag is naar de grote fabrikanten als deelnemer. Al in eerdere slotberichten hebben wij aangegeven het met u eens te zijn, maar kennelijk vinden deze fabrikanten Nederland niet belangrijk genoeg om te exposeren. Pogingen tot communicatie hieromtrent zijn in eerdere jaren alle op niets uitgelopen. In het thuisland Duitsland vindt u de fabrikanten wel op grote beurzen, maar het lijkt erop dat men de kosten er voor Nederland niet voor over heeft. Kennelijk worden er in Nederland te weinig treintjes verkocht om klantcontacten te onderhouden? Maar dan nog zou je erin moeten investeren, vinden wij. De kost gaat voor de baat uit. Niet voor niets zijn wij gestart met het gratis Eurospoor Express Magazine om onze hobby een extra impuls te geven.

3 4

Ook de leden van Beneluxspoor dragen bij aan de promotie van de hobby op ons evenement. Behalve het geven van demo's en informatie was de deelname dit jaar uitgebreid met een extra stand die bedoeld was als workshopruimte en tevens ook plaats bood aan 16 diorama's. Beneluxspoor was belast met de organisatie van deze minidioramawedstrijd op Eurospoor2011. De diorama"straat" trok grote belangstelling en toonde een hoge kwaliteit aan modelbouwkunst. Hier kunt u de diorama's nog eens (terug)zien. Op de site van Beneluxspoor kunt u trouwens ook lezen wat de forumleden van Eurospoor vonden.

5 We kregen ook reacties omtrent de parkeertarieven en catering. Dat zijn zaken die buiten ons bestek vallen, maar geheel onder de verantwoordelijkheid van de Jaarbeurs behoren. Wij zijn "slechts" huurders van de hallen, maar dat neemt natuurlijk niet weg dat wij uw op- en aanmerkingen daaromtrent wel aan de Jaarbeurs-organisatie doorspelen. Verder vinden sommigen onder u de ruimte tussen de modelbanen soms te groot. Dat komt omdat de uitgenodigde modelbanen niet elk jaar even groot zijn en er daarom het ene jaar meer ruimte overblijft dan in het andere jaar. Voor rolstoelers en scootmobielers is dit overigens een verademing. Brede paden geven ons trouwens ook de mogelijkheid om banken te plaatsen zodat u even rustig kunt zitten, indien gewenst. Kijk maar eens op hoeveel andere beurzen u nergens kunt zitten, behalve bij de catering.

Wat de kassa's betreft willen wij u er graag op wijzen dat zowel aan de stationskant als aan het voorplein van hal 3 er 6 muurkassa's aanwezig zijn. Mocht u vanaf het station binnenkomen en er staat een grote rij, kan het raadzaam zijn door te lopen richting hal 3 en daar van de kassa's gebruik te maken. Vaak staat daar een (veel) kortere rij. Een beetje mosterd na de maaltijd, maar we hebben een notitie gemaakt voor de info van volgend jaar hieromtrent.

Sommigen vinden de toegangsprijs te hoog. Echter de opzet, grootte, dure (top)locatie, de kosten van de grote hoeveelheid binnen- en buitenlandse modelbanen (waarvoor Eurospoor alle kosten betaalt), de hele entourage met zijn professionele faciliteiten en de dagelijkse (noodzakelijke!) hoeveelheid van 30 man personeel daaromheen bepalen de prijs van het evenement. Toen wij in 1993 startten hebben we besloten om het goed en professioneel aan te pakken, of helemaal niet. Eurospoor moet zo groot mogelijk zijn en zo veel mogelijk facetten en diversiteit van de modelspoorhobby tentoonstellen. Daarnaast moet het evenement goed bereikbaar zijn, zowel met openbaar vervoer als met de auto. Met al die eisen kom je dan al snel bij de Jaarbeurs uit en dat is natuurlijk niet de goedkoopste locatie van Nederland. Maar als u bedenkt dat Eurospoor minimaal 2 a 3 keer groter is dan welk ander modelspoorevenement in Nederland dan ook en daardoor een dagvullend internationaal evenement is, dan valt de toegangsprijs nog wel mee, vinden wij. Wij hopen echter dat u vertrouwen houdt in ons evenement, zodat wij de mogelijkheid hebben u ook in vervolgjaren te verrassen met nog veel meer moois op modelspoorgebied. Gezien de vele positieve reacties op de inhoud van Eurospoor2011 geloven wij echter dat dat wel goed zit.

6 En wij zijn natuurlijk al weer bezig met het organiseren van nieuwe en bijzondere modelbanen voor Eurospoor2012, de 20e editie van Eurospoor. We verwachten o.a. hele bijzondere modelbanen naar Amerikaans voorbeeld, rechts alvast een voorproefje. Het evenement zal weer in hallen 2, 3 en 4 plaatsvinden, dat zijn dezelfde als dit jaar benut werden. Noteert u de data in uw agenda? 19 t/m 21 oktober 2012.

Wilt u op de hoogte gehouden worden van de ontwikkelingen rondom het evenement? Meldt u zich dan aan voor de nieuwsbrief. Ook wordt u dan geïnformeerd wanneer de Eurospoor-Express verschijnt met de nieuwigheden die de fabrikanten op de jaarlijkse speelgoedbeurs te Neurenberg (februari 2012) zullen bekendmaken!

Wij hopen u volgend jaar op de beurs weer persoonlijk te mogen begroeten met vele nieuwe en bijzondere attracties! Op deze site zullen wij u op de hoogte houden van hetgeen komen gaat.

EUROSPOOR
Leo Hendriksen
Chitra Hendriksen-Gopal



Next Up Back